Speciālās Olimpiādes moto:
"Ļaujiet man uzvarēt, bet, ja es nevaru uzvarēt, ļaujiet man būt drosmīgam mēģinājumā."

LSO boccia spēlē 2024

 

2024. gadā LSO boccia sacensības tika organizētas divās dienās, lai nodrošinātu lielāku komandu skaitu iesaisti. 15. februārī notika sacensības bērniem un jauniešiem (sportistu vecums līdz 18 gadiem), savukārt, 17. februārī sacensības tiem, kuriem ir 18 un vairāk gadu. Jaunākajam dalībniekam bija 13, bet vecākajam - 77 gadi.

Sacensības organizēja Latvijas speciālā olimpiāde un Speciālais sporta centrs sadarbība ar Kuldīgas novada pašvaldību.

 

Boccia sacensības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir vērtīgs un svarīgs notikums, kas sniedz iespēju ikvienam piedalīties sportiskās aktivitātēs un izbaudīt sportot prieku un kopienas garu. Šīs sacensības atspoguļo mūsu sabiedrības attieksmi pret cilvēkiem ar īpašām vajadzībām - ar cieņu, sapratni un atbalstu. Tas ir solis uz priekšu, kas veicina vispārēju sapratni un integrāciju mūsu sabiedrībā.

 

15. februārī sacentās sportisti no Zālītes pamatskolas, Aleksandra Bieziņa Raiskuma pamatskolas, Tukuma novada pamatskolas "Spārni", Pamūšas pamatskolas, Upesgrīvas pamatskolas un Viduskurzemes pamatskolas - attīstības centra.

Kopā tika izspēlētas 15 spēles uz diviem standarta laukumiem.

 

17. februārī uz sacensībām bija ieradušies Kudīgas Speciālā sporta centra sportisti, Kuldīgas novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests”, SIA "Kuldīgas slimnīca" ilgstošas sociālās aprūpes nodaļa "Kuldīga", Viduskurzemes pamatskola - attīstības centrs, VSAC "Kurzeme" filiāle "Gudenieki", VSAC "Kurzeme" filiāle "Ilģi", VSAC "Kurzeme" filiāle "Dundaga", VSAC "Kurzeme" filiāle "Aizvīķi", VSAC "Kurzeme" filiāle "Liepāja", Liepājas "Brāļi un māsas", Tukuma novada pamatskolas "Spārni" sportisti.

Dienas laikā tika izspēlētas 30 spēles uz trijiem standarta laukumiem.