Speciālās Olimpiādes moto:
"Ļaujiet man uzvarēt, bet, ja es nevaru uzvarēt, ļaujiet man būt drosmīgam mēģinājumā."

Igaunijas Speciālās Olimpiādes florbola turnīrs (SO Estonia floorball tournament)2024

 

2024. gada 6. un 7. februārī Latvijas Speciālās Olimpiādes 15 gadīgo zēnu florbola komanda Igaunijā, Kēriku (Kääriku) piedalījās Igaunijas Speciālās Olimpiādes florbola turnīrā (SO Estonia floorball tournament). Mūsu komandas sastāvā spēlēja sportisti no 3 skolām Smiltenes novada speciālās pamatskolas (Ralfs Bogdanavi

s, Kristaps Grāvelsiņš un Jānis Lapiņš), Tukuma novada pamatskolas “Spārni” (Daniels Bitāns, Atvars Klāvs un Artis Pone) un Liepājas Līvupes pamatskolas – attīstības centra (Tomass Šulme un Dans Šteinbergs). Treneri – Toms Cers (Smiltene), Inta Kirkopa (Liepāja) un Harijs Gulbis (Tukums). Turnīrā kopumā piedalās 18 komandas trijās vecuma grupās (līdz 15 g. v., 16 – 21 g. v. un vecāki par 22 gadiem).

6. februārī mūsējie piedalījās divizionēšanas spēlēs, ar rezultātu 3:0 uzvarot Urvaste kool komandu (visus vārtus iesita Atvars) un ar 4:0 Tallina Tondi kool komandu (2 vārti Atvaram, pa vieniem Jānim un Artim). Pēc divizionēšanas rezultātiem nokļuvām spēcīgākajā – A divīzijā.

Pirmajā A divīzijas spēlē ar 8:0 uzvarējām Urvaste kool florbolistus (4 vārtu guvumi Atvaram, 2 – Artim, pa vieniem – Danam un Tomasam).

Pēcpusdienā notika zvaigžņu spēle starp Igaunijas Speciālās Olimpiādes treneru un šo sacensību dalībnieku izlasēm, kurā no mūsu komandas piedalījās vārtsargs Daniels Bitāns.

Vakarā visas turnīru komandas uzstājās ar mājās sagatavotu priekšnesumu. Mūsu komandas priekšnesums – deja ar florbola spēles elementiem, kā pavadījumu izmantojot tautas dziesmu “Es izjāju prūšu zemi”. Priekšnesumu izveidoja un zēnus tam sagatavoja skolotāja Inta Kirkopa.

7. februārī izšķirošajā spēlē par 1. vietu ar rezultātu 15:0 uzvarējām Tallina Tondi kool komandu (5 vārtus iesita Atvars, pa diviem – Artis, Jānis, Tomass un Dans, bet vienus vārtus guva gan Kristaps, gan Ralfs).

LSO komanda izcīnīja 1. vietu un zelta medaļas.

Par mūsu komandas labāko spēlētāju treneri atzina Atvaru, kurš no sacensību organizatoriem saņēma kausu.