2017.g. SO Pasaules ziemas spēles Austrijā

No 2017.gada 14. līdz 25.martam Austrijā notika Speciālās Olimpiādes vēsturē lielākās Pasaules Ziemas Spēles. Par Spēļu medaļām sacentās aptuveni 2700 atlētu no 107 valstīm.

Speciālās Olimpiādes Pasaules Ziemas Spēļu 2017 programmā ir iekļauti šādi sporta veidi: daiļslidošana, ātrslidošana, grīdas hokejs (Floor Hockey), florbols, skriešana ar sniega kurpēm (Snowshoening), kalnu slēpošana (Alpine skiing), distanču slēpošana, snovbords, nūjas mešana (Stick shooting), dejošana.

Latvijas Speciālā Olimpiāde bija pieteikusi dalību šādos sporta veidos: florbols, slēpošana un skriešana ar sniega kurpēm (Snowshoening). Kopā uz Ziemas spēlēm devās-  20 atlēti, 5 treneri un 2 delegācijas vadītāji.

Latvijas florbola komandu veidoja sportisti no piecām Speciālajām IP: Pelči- Nauris Dzintars, Dzirciems- Madars Šteinbergs, Dzelzava- Māris Vasiļjevs, Sveķi- Jurģis Szulga, Andris Zaķis, Guntars Kļaviņš un Lielplatones – Sandris Surgunts un Artis Ozoliņš.

Florbola sacensības notika Grācas izstāžu centrā "Messehalle" uz trim laukumiem, kuru izmērs ir 20 m x 12 m. Laukumā katrā komandā spēlē trīs laukuma spēlētāji un vārtsargs. Spēles laiks priekssacīkstēs - 8 minūtes, bet finālposmā – 10 un12 minūtes. Saskaņā ar priekšsacīkšu jeb "divizionēšanas" rezultātiem visas florbola komandas tika sadalītas grupās atbilstoši spēlētāju prasmju un sagatavotības līmenim. 19.martā sākās finālsacensības, kuras noslēdzās 24.martā. Latvijas komanda tika iedalīta B grupā, kurā tai bija jāsacenšas ar Dānijas, Horvātijas, Igaunijas, Šveices un Zviedrijas komandām.

Spēļu rezultāti: Latvija - Igaunija 7 : 3; Dānija - Latvija 2 : 7.; Zviedrija – Latvija 4 : 3; Šveice2- Latvija 1:11 un Horvātija – Latvija 0:8.,līdz ar to Latvijas komanda sev nodrošināja vietu pusfinālā.

Pusfinālā Latvijas komanda tikās ar Šveice1 komandu, kur rezultāts 0.11 Latvijas labā, kas nodrošināja vietu finālā. Finālā Latvijas komanda tikās ar Zviedrijas komandu, kur rezultāts bija 8 :10 par labu Zviedrijas komandai. Līdz ar to Latvijas florbola komandas izlase ieguva otro vietu un saņēma  sudraba medaļas.

Treneri: D.Dīvāne, G.Adamoviča

Slēpošanas un skriešana ar sniega kurpēm  sacensības norisinājās Austrijas pilsētā Ramsau. Slēpšanas komandas sastāvs: Sintija Bērziņa- Gaisma, Kristīne Ezeriņa – Dzelzava, Evita Freimane un Gita Šopa – Spāre, Deniss Filipovs – Spāre, Mārtiņš Liepiņš, Intars Morozs- Sveķi, Edgars Grigorjevs- Lielplatone. Slēpotāji kopā startēja 12 dažādās disciplīnās. Visas olimpiādes laikā slēpotājiem bija plānoti 42 stari. Kopā iegūtas 9 zelta medaļas, 8 sudraba medaļas, 1 bronzas medaļa, 3. 4 vietas un 3. 5 vietas.

Slēpotāju sasniegumi:

Vārds Uzvārds

Distance

Vieta

Intars Morozs

5km klasika.2.5km.klasika

1 v    2 v

Edgars Grigorjevs

1km br./st2,5km br./st.

2v     5v

Mātiņš  Liepiņš

5km br./st., 10km br./st.

2v      5v

Deniss Filipovs

5km br./st., 7.5km br./st.

4v      2v

Gita  Šopa

5km br./st., 4km br./st.,

4v     2v

Evita  Freimane

1km br./st., 2.5km br./st.,

1v    3v

Kristīne Ezeriņa

1km br./st., 2.5km  br./st.,

5v   1v

Sintija  Bērziņa

1km br./st., 2.5km br./st.,

1v  1v

Stafete: zēniem 1kmx4 – 1. Vieta, meitenēm 1kmx4 – 2.vieta. Treneri J.Freivalds, R.Jansons

Skriešana ar sniega kurpēm komandas sastāvā bija šādi sportisti Elvis Krauze, Vera Mahina – Lielplatone, Dainis Akuto – Sveķi, Liāna Augšpule – Rīga4. Sportisti startēja 5 dažādās disciplīnās, sportistiem bija plānoti 24 starti, vidēji katram sportistam 6 starti. Skriešanā ar sniega kurpēm ir izcīnītas 7 medaļas, 3 zelta, 3 sudraba un 2 bronzas.   

Vārds Uzvārds

Distance

Vieta

Vera Mahina

200m, 400m

3v, 3v

Liāna Augšpule

400m

1v,

Elvis Krauze

400m, 800m

1v, 4v

Dainis Akuto

400m, 800m

1v, 2v

 

Stafete jauktā 2x200m meitenes un 2x400mzēni – 1. vieta. Treneris O.Staņa.

Paldies visiem skolu direktoriem par atbalstu dalībai Olimpiskajās spēlēs, treneriem par sportistu sagatavošanu startiem un delegācijas vadītājiem par organizatorisko darbu.

Vairāk informācijas par SO Pasaules Ziemas Spēlēm Austrijā: www.austria2017.org/en/homeVairāk par sporta veidiem un sportistiem var uzzināt šeit!Video šeit.

Informāciju apkopoja G.Adamoviča

 

 

Pielikumi: 
 Grafiskā zīme  

Seko mums

how to monitor kids text messages unfaithful wife signs see monitoring teens text messages without them knowing gps tracking apps for android 2016 how to catch your wife cheating cheating spouse on craigslist find out if your boyfriend is cheating skype monitoring software site catching a spouse cheating gps tracking mobile app here read how to read husbands text messages cheating a letter to my wife here here best mobile monitoring software how to catch a cheating spouse pdf site trace mobile number current location tracking device app link text message tracking device site