Latvijas Speciālās Olimpiādes sportistu medaļu mirdzums Kalifornijas saulē

No 20. jūlijā trīspadsmit Latvijas jaunie atlēti devās uz Speciālās olimpiādes vasaras spēlēm Kalifornijas eņģeļu pilsētā Losandželosā ASV. Latvija spēlēs bija pārstāvēta trīs sporta veidos - – vieglatlētika (Aiva Bērziņa, Kristīne Janfelde, Jānis Mašinskis un Vitālijs Kuļikovs), peldēšana Gaida Lībiete, Nauris Rimanskis-Rimovs, Nils Elvis Vīgants) un basketbols (Roberts Tohvs, Vairis Jaucis, Dainis Bizuns, Ārijs Bērziņš, Dāvids Berķis, Mārtiņš Golovka).

Par atlētu drošību, aprūpi un gatavību startiem rūpējās treneri - asistenti: peldēšanā - Laila Lapiņa (Rīgas 1. speciālā internātpamatskola), vieglatlētikā -Vita Felsberga (Gaismas internātpamatskola), basketbolā- Dace Dīvāne (Sveķu internātpamatskola) un Andris Urbāns (Lielplatones internātpamatskola). Delegāciju vadīja Latvijas speciālās olimpiādes valdes priekšsēdētāja Gaļina Kaņejeva.

Kopumā Latvijas jaunie atlēti izcīnīja desmit medaļas piecas vieglatlētikā un piecas peldēšanā, bet basketbola komanda savā divīzijā ieguva godpilno ceturto vietu, zaudējot Itālijas komandai ar rezultātu 32:28.

Losandželosas Speciālas olimpiādes vasaras spēles svinīgi atklāja 25. Jūlijā, iededzinot no Olimpijas mekas – Atēnām lāpas skrējienā atnesto Olimpisko uguni. tajās piedalījās 6500 atlētu no 175 valstīm, 2000 treneru un 30000 brīvprātīgo, Atklāšanas ceremonijā dalībniekus video uzrunā atbalstīja ASV valsts prezidents Baraks Obama, bet pirmā lēdija Michelle Obama dalībniekus sveica klātienē. Īpaši svarīga un nozīmīga Speciālās Olimpiādes darbībai bija Starptautiskās Olimpiādes prezidenta Dr. Timothy P. Shriver uzruna un norāde par apvienotā sporta nozīmes stiprināšanu nākamajos gados.

Specālajā Olimpiādē piedalījās 6500 atlētu no 165 valstīm, 2000 treneru un 30000 brīvprātīgo,

No 20.jūlija Latvijas komandai bija iespēja Klaremontas pilsētā atgūties no garā starpkontinentu pārlidojuma, aklimatizēties un pielāgoties laika joslu maiņai. Komandas vieglatlēti, peldētāji un basketbolisti labprāt trenējās pilsētas universitātes stadionā, baseinā un basketbola laukumā, bet brīvajā laikā devās kopīgos pasākumos ar citu valstu atlētiem, tikās ar pilsētas iedzīvotājiem un vadību.

Patiesu prieku un ovācijas atlētos izraisīja Olimpiskās lāpas skrējiens cauri Klermontas pilsētai ceļā uz Losandželosu. Dažādu pasaules valstu policistiem olimpiskās lāpas skrējiens kopā ar attiecīgās valsts atlētiem ir goda lieta, kas sajūsmināja arī Latvijas komandas atlētus un viņu atbalsta personālu. 

Latvijas komandai bija iespēja tikties ar tautiešiem Dienvidkalifornijas Losandželosas latviešu biedrības namā, klātienē izbaudīt Santa Monikas pludmales vilinājumu un Holivudas fantastisko gaisotni.

Cīnoties ar spožo sauli, lielo karstumu (33-36 t C) un Klusā okeāna mitro gaisu no 24. jūlija līdz 2. augustam sportistiem nenācās viegli tikt pie spožā kaluma medaļām, tomēr gandarījums par sasniegtajiem rezultātiem ir milzīgs.

Vieglatlētikā tika iegūtas šādas medaļas un godpilnās vietas:

Kristīne Janfelde augstlēkšana 1.vieta, tāllēkšanā 2. vieta (Upesgrīvas internātpamatskola, sporta skolotāja Tamāra Plīvina).

Aiva Bērziņa 100 m skrējiens 2. vieta, 200 m skrējiens 2. vieta (Gaismas internātpamatskola, sporta skolotāja Jolanta Liepiņa).

Vitālijs Kuļikovs: mini šķēps 400 gr 1. vieta, 400 m 5 vieta (Spāres internātpamatskola, sporta skolotājs Jānis Freivalds).

Jānis Mašinskis 100 m skrējiens 6. vieta ( Antūžu internātpamatskola, sporta skolotājs Aigars Bērziņs).

 Speciālajā Olimpiādē Losandželosā Latvijas Speciālo Olimpiādi pārstāvēja trīs peldētāji - Nauris Rimanskis-Rimovs, Elvis- Nils Vīgants un Gaida Lībiete.

Nauris piedalījās 100m peldējumā uz muguras. 2014 gada uzrādītais rezultāts bija 2:18. Losandželosā priekšsacīkstēs 1:56,9, bet finālā iegūstot sudraba medaļu ar rezultātu 1:55,7.

Otrā disciplīna bija 200m kraula. Iesūtītais rezultāts bija 3:55,85, SO Losandželosā finālā iegūstot ceturto vietu ar rezultātu 3:20.34.

Elvis Nils-Vīgants 200m kraula iesūtītais rezultāts bija 3:28,81, bet finālā izcīnot zelta medaļu ar rezultātu 2:59.47. 200m brasā iesūtītais rezultāts bija 4:01,89, bet finālā iegūstot trešo vietu ar rezultātu 4:02,29.

Gaida Lībiete 25m uz muguras izcīnīja trešo vietu ar rezultātu 27,24, iesūtītais rezultāts bija 25,72. 25m uz muguras iesūtītais rezultāts bija 0:36,09, bet finālā izcīnot trešo vietu rezultāts bija 0:31,64.

Visi trīs sportisti laboja savus personīgos rekordus.

Liels prieks par to ir pašiem sportistiem, sporta treneriem, sportistu vecākiem, radiem un visiem, kas sekoja līdzi šim notikumam.

Vairāk informācijas par startiem Olimpiādē un rezultātiem skatieties LA 2015 Speciālās Olimpiādes mājas lapā, spied šeit.

Īpašu pateicību Latvijas speciālās olimpiādes valdes vārdā izsaku godalgoto audzēkņu vieglatlētikā, peldēšanā un basketbolā sporta skolotājiem, treneriem un skolu direktoriem par profesionālo ieguldījumu jauno atlētu sagatavošanā sportisko rezultātu sasniegšanai, vispārcilvēcisko un sabiedrības normu ieaudzināšanā jauniešos.

Īpaša pateicība arī delegācijas sportistu asistentiem: Latvijas vieglatlētu komandas vecākā trenere, Latvijas speciālās olimpiādes valdes loceklei Vitai Felsbergai, peldētāju komandas vecākai trenerei, Rīgas 1.internātskolas direktorei Lailai Liepiņai, Basketbola komandas treneriem, Sveķu skolas sporta skolotājai Dacei Dīvānei un Lielplatones skolas direktoram Andrim Urbānam par atbildību, paveikto darbu, kopīgajiem sasniegumiem visiem delegācijas locekļiem nepierastos apstākļos.

Latvijai ir par ko lepoties, par ko priecāties un uz ko tiekties!

Paldies visiem, kas mūs atbalstīja, sponsorēja, juta līdzi, domāja labas domas, pavadīja no spēlēm un sagaidīja mājās!

 Kā tas notika – skatieties šeit.

Cita saistītā informācija masu mēdījos skatāma šeit, šeit un šeit.

 

Rakstu sagatavoja Gaļina Kaņējeva

Latvijas Speciālās Olimpiādes Valdes Priekšsēdētāja

 Grafiskā zīme  

Seko mums

how to monitor kids text messages unfaithful wife signs see monitoring teens text messages without them knowing gps tracking apps for android 2016 how to catch your wife cheating cheating spouse on craigslist find out if your boyfriend is cheating skype monitoring software site catching a spouse cheating gps tracking mobile app here read how to read husbands text messages cheating a letter to my wife here here best mobile monitoring software how to catch a cheating spouse pdf site trace mobile number current location tracking device app link text message tracking device site